Το φανταστικό σχολείο

Όλοι έχουμε φανταστεί και ονειρευτεί το σχολείο των ονείρων μας. Φυσικά και θα θέλαμε να ήμασταν και να κάνουμε μάθημα σε αυτές τις ονειρικές αίθουσες. Το σχολείο που θα ήθελα να είναι κάτι πιο πολύπλοκο και φανταστικό ταυτόχρονα!

Θα ήθελα αφού τελείωνε μια σχολική χρονιά να υπήρχε τουρνουά χορού για τα κορίτσια και ποδοσφαίρου για τα αγόρια. Έπειτα θα ήθελα να είχαμε ως μάθημα το γκολφ. Πιστεύω ότι θα είναι ωραίο ως έξτρα μάθημα και θα είχε πλάκα. Άλλο ένα έξτρα μάθημα που θα ήθελα είναι η κολύμβηση. Το φαντάζομαι με πολλές πισίνες και ίσως και αγώνες κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Επίσης θα ήθελα να υπάρχει ένας γιατρός σε περίπτωση τραυματισμού ή αν κάποιο παιδί νιώσει αδιαθεσία. Ένα σωστό ονειρικό σχολείο είναι σίγουρα με ντουλάπια για να βάζουμε τα πράγματα μας. Τέλος θα ήθελα μια αίθουσα φαγητού. Να παίρνουμε από εκεί δίσκους φαγητού και να υπάρχουν τραπεζάκια για να καθόμαστε με την παρέα μας.

Ουσιαστικά το σχολείο των ονείρων μου είναι σαν τα σχολεία της Αμερικής! Μακάρι να ήταν έτσι! Τρελαίνομαι μόνο με την ιδέα να ήμουν σε τέτοιο σχολείο.

Π.Κ.