ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς για ημερήσια εκπαιδευτική εκδρομή

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ

ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: Γυμνάσιο Κατούνας

Πληροφορίες: Αλεξανδρής Θεόδωρος (Δ/ντής)

Τηλέφωνο: 2646031222

FAX: 2646031222

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

KATOYNA 16/12/2019

ΑΡ. ΠΡΩΤ. : 432

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς

για μονοήμερη εκπαιδευτική εκδρομή

Α. ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

ΤΟΠΟΣ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ: ΑΘΗΝΑ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 13/2/2020 ΩΡΑ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗΣ: 07.00 ΠΜ.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ: 13/2/2020ΩΡΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ: 21.00 Μ.Μ.

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ: 30   ΤΑΞΗ Β΄

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΩΝ ΣΥΝΟΔΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ: 3

Β. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΡΟΜΗΣ

07:00 Αναχώρηση από Κατούνα

10:00 Στάση για ξεκούραση – φαγητό (Μέγαρα)

11:30 Άφιξη στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο – Ξενάγηση - Συμμετοχή σε δραστηριότητες του Πάρκου

14:00 Ελεύθερος χρόνος για ξεκούραση - φαγητό στο εκπτωτικό χωριό Σπάτων

17:00 Αναχώρηση για Κατούνα

20:00 Στάση 15 λεπτών για ξεκούραση μετά το Αντίρριο

21.00 Άφιξη στην Κατούνα

Απαιτήσεις Προσφοράς

Η προσφορά θα πρέπει οπωσδήποτε να περιέχει τα παρακάτω στοιχεία:

1. 1.Σαφής αναφορά του μεταφορικού μέσου και τυχόν πρόσθετες προδιαγραφές.
  2. 2.Λοιπές υπηρεσίες που παρέχονται (παρακολούθηση εκδηλώσεων, επίσκεψη χώρων κλπ)
  3. 3.Υποχρεωτική ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή.
  4. 4.Προαιρετική ασφάλιση των συμμετεχόντων στην εκδρομή.
  5. 5.Αναφορά της τελικής συνολικής τιμής της μετακίνησης αλλά και του κόστους ανά μαθητή συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  6. 6.Το λεωφορείο θα πρέπει να πληροί τους κανόνες ασφαλείας και να έχει έγκριση ΚΤΕΟ.

Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα θα πρέπει να καταθέσει υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Το επιλεγμένο ταξιδιωτικό γραφείο θα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το σχολείο, στο οποίο θα αναφέρεται ρητά και η ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο σχολείο που θα πραγματοποιήσει τη μετακίνηση το αργότερο μέχρι την Δευτέρα 23/12/2019 και ώρα 10.00πμ.

της Σχολικής Μονάδας

ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (ΠΕ88.02)